PODRÓBKI - jak rozpoznaćNIESTARANNE WYKONANIE


Firma zippo bardzo dba o jakość wykonania zapalniczek. Jeżeli rozpatrywana Zippo jest wykonana niestarannie to jest to pierwszy sygnał ostrzegawczy. Oto kilka przykładów:


NIEORYGINALNE OPAKOWANIE


Takie opakowania są ewidentną oznaką tego że coś tu nie jest tak jak powinno. Dodatkowo, zgodnie z moją wiedzą, Zippo nigdy nie produkowało fajek. Jeżeli w takim zestawie jest fifka lub fajka to bardzo prawdopodobne jest, że wszystkie składniki zestawu są podrabiane (nie licząc zestawów z producentami renomowanych fajek jak Peterson).


NIEZGODNOŚĆ KODU DATOWANIA


Pierwszą rzeczą jaka powinna być sprawdzona w Zippo podczas weryfikacji jej oryginalności jest data produkcji. Zippo ma system oznakowania swoich zapalniczek, jest to kombinacja liter i cyfr a w starszych modelach kombinacja znaków graficznych. Każda niezgodność z systemem datowania jest czerwoną lampką ostrzegawczą. Tabela kodowania jest na mojej stronie. Kilka przykładów:


NIEORYGINALNE I ZŁE OZNAKOWANIE NA WKŁADZIE


Firmy podrabiające Zippo wychodzą z założenia, iż wkład jest najmniej widoczny więc nie trzeba go dokładnie odwzorowywać. Takie wybite napisy to oznaka niechlujnej podróbki:

RÓŻNICE W WYGLĄDZIE GWARANCJI


Podstawową kwestią jest logo na gwarancji - powinno być DOKŁADNIE takie jakie jest oryginalne logo Zippo. Inne różnice zaznaczyłem:

Niektóre zdjęcia zapożyczone ze strony www.diablo944.co.uk/index.htm