O mnie

Witam serdecznie.
Mam na imię Piotr i mam 30 lat. Od kilku lat kolekcjonuję zapalniczki Zippo. Moja przygoda zaczęła się w 1997 roku, kiedy to kupiłem sobie pierwszą zapalniczkę. Była po prostu piękna, napełniałem ją benzyną i śmierdziała na kilometr. Była nieszczelna i mocno parowała, więc zostawiała w kieszeni śliczny, łatwopalny ślad.
Dopiero po pewnym czasie dowiedziałem się, że jest to podróbka. Ale było już za późno. Próbując dowiedzieć się, czy jest to oryginał, poznałem bliżej te piękne przedmioty i zachwyciłem się ich różnorodnością. Wtedy właśnie postanowiłem zdobyć oryginalną zapalniczkę ZIPPO.
Dostęp do wiedzy na temat charakterystyki takiej zapalniczki był w tamtych czasach bardzo utrudniony, ale zupełnie przypadkowo dostałem swoją szansę. Pojechałem na wakacje do Włoch i odwiedziłem republikę San Marino. Tam trafiłem do sklepu z pamiątkami, gdzie - jak mi się wydawało - był bardzo duży wybór zapalniczek. Jedne były droższe, inne tańsze, więc postanowiłem zacząć kolekcję od tańszego modelu. Długo wybierałem odpowiedni model i po pewnym czasie wyszedłem z tego sklepu zaopatrzony w nową, oryginalną (jak mi się wydawało) zapalniczkę.
Dopiero kilka miesięcy później udało mi się skorzystać z internetu w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego i właśnie tam dowiedziałem się, że jest to druga podróbka.
Przeżyłem szok, nie mogłem sobie darować, że mogłem mieć oryginał, a chcąc zaoszczędzić pieniądze, nieświadomie kupiłem nieoryginalną. Obiecałem sobie, że kupię ZIPPO dopiero wtedy, gdy będę pewien, że jest prawdziwa. Na moje szczęście do Polski dotarły już pierwsze modele. Bogatszy o wiedzę pozyskaną w internecie wyruszyłem na poszukiwanie tej jedynej i ..... znowu szok.
Upatrzony przeze mnie model był baaaaardzo drogi. Minęło więc parę miesięcy zanim pojechałem na ul.Chmielną (najdroższa ulica w Warszawie) i kupiłem moją pierwszą zapalniczkę ZIPPO. Był to złoty Venetian (model no.352B) z 1998 roku - piękny model (cieszyłem się jak dziecko).
Wtedy już wiedziałem, że chcę kolekcjonować te piękne zapalniczki, ale moje finanse nie pozwalały mi rozpocząć kolekcji. Pewnego pięknego dnia przeglądałem gazetę i natrafiłem na informacje o obniżkach cenowych w jednym z centrów handlowych. Od razu mój wzrok natrafił na zdanie które kusiło mnie potem przez trzy dni - "20% zniżki na zapalniczki ZIPPO". Po trzech dniach nie wytrzymałem i pojechałem tylko zobaczyć.
Wtedy właśnie kupiłem model Golden Tortoise (model no. 36). Od tego czasu zacząłem kolekcjonować ZIPPO. Jedne kupiłem, inne dostałem, a jeszcze inne wylicytowałem na aukcjach i w ten sposób moja kolekcja rozrosła się do postaci, jaką możecie oglądać na tej stronie. Cały czas zbieram też różne informacje i ciekawostki. Jestem pierwszym Polakiem zrzeszonym w oficjalnym klubie kolekcjonerów "zippoclick" założonym przez firmę ZIPPO.
Mam nadzieję, że moja historia Was zainteresowała.
Pozdrawiam i zapraszam do księgi gości.
PIOTR